Magazyny Energii

Magazyn energii – co to takiego ?

 

Magazyn energii to urządzenie, które, jak sama nazwa wskazuje, pozwala na przechowywanie energii w celu jej późniejszego wykorzystania. Można porównać je do dużego akumulatora czy powerbanku. Jesteśmy dystrybutorem magazynów energii Pylontech H1 i H2, są to jedne z najlepszych magazynów energii na rynku. Magazyny Pylontech to tzw. magazyny modułowe, w których skład wchodzi szafa H1 lub H2 oraz moduły bateryjne o pojemności 3,55kWh. Dzięki zastosowaniu systemu modułowego magazyny Pylontech można w dowolonym momencie rozbudować o kolejne moduły bateryjne.

Każdy moduł wykonany jest w technologii Li-ion, o napięciu 96 V DC i składa się z 30 cel. Pojemność modułu to 3.552 kWh, każdy moduł ma wytrzymałość do 5.000 cykli co przekłada się na żywotność na poziomie minimum 15 lat.

Zakup magazynu energii powinny rozważyć osoby korzystające z fotowoltaiki (prosumenci). Takie urządzenie oferuje bowiem szereg korzyści:

  • wyprodukowaną nadwyżkę prądu (np. w południe) można przechować i wykorzystać później (np. w nocy),

  • dzięki magazynowi właściciel paneli fotowoltaicznych zużywa więcej prądu, który sam produkuje,

  • posiadając magazyn, prosument przesyła do sieci mniej energii, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko nadmiernego napięcia w sieci i wyłączeń instalacji,

  • osoby rozliczające się w systemie net-billingu mogą rzadziej kupować prąd z sieci, dzięki czemu fotowoltaika staje się dla nich bardziej opłacalna.

Warto rozwinąć ten ostatni punkt, gdyż w zależności od stosowanego systemu rozliczeń inwestycja w magazyn energii może być mniej lub bardziej korzystna finansowo.